Natjecanja, natječaji, smotre ...

Županijsko natjecanje u košarci – djevojčice

Srebro zlatnog sjaja

Kao i svake godine, u II. osnovnoj školi Čakovec, održalo se Županijsko natjecanje u košarci. Sudjelovale su učenice osnovnih škola Međimurske županije (OŠ Ivanovec, OŠ Strahoninec, OŠ Prelog, II. OŠ Čakovec). Natjecale su se 4 ekipe, međusobnom „fer“ igrom. Pobijedile su najbolje, tj. ekipa iz Ivanovca.

Dojmovi pobjedničke ekipe:

Laura Bašek, OŠ Ivanovec
„Bila sam uzbuđena i znala sam da ćemo pobijediti.“

Ana, OŠ Ivanovec
Trudili smo se, pobjeđivali od početka. Imala sam tremu, ali kad sam počela igrati, sve je prošlo.“

Nikolina, OŠ Ivanovec
„Bilo je uzbudljivo i napeto do samog kraja. Bila sam nervozna i bojala sam se ishoda utakmice.“

Vanja Čugalj Pongrac 5.a

Noa Jalšovec 5.a

Dojmovi: Lucia Dania, 7.a

Županijsko natjecanje u košarci bilo je vrlo zanimljivo zato što su sve igračice bile vrlo dobre. Borba s Ivanovcom za prvo mjesto bila je vrlo napeta. Mislim da su moje suigračice dale najbolje od sebe, isto kao i ja, ali ipak su pobijedile košarkašice iz Ivanovca. Čestitke pobjednicama koje su odlično odigrale tu finalnu utakmicu. Nadam se da ćemo i mi, košarkašice II. osnovne škole Čakovec, iduće godine slaviti.

Dojmovi: Nina Drk, 7.a

U početku nisam vjerovala da ćemo dogurati do 2. mjesta. Počeli smo se zagrijavati za prvu utakmicu s Prelogom i zbilja sam bila nervozna. Mislila sam da ih nećemo pobijediti. Pokušala sam se uvjeriti da ćemo ipak pobijediti. I cijelu utakmicu smo se borile, trudile smo se najjače što smo mogle. Htjele smo pobijediti. Bila nam je to velika želja. Žrtvovale smo se i na kraju pobijedile zasluženo. Lica su nam bila ozarena jer, ipak, pobijedile smo. To mi je dalo nadu da ćemo sljedeću utakmicu odigrati još bolje, no utakmica za prvo mjesto pokazala je najbolje igračice. Na žalost, to nismo bile mi.

Utakmice su bile napete do kraja. Puno sam se natrčala i umorila, ali za pobjedu ništa nije teško. Bilo je prekrasno i zbilja jedva čekam kad ću ponovno uhvatiti loptu, zaigrati košarku i ostaviti srce na terenu.

Dojmovi: Ivona Taradi  7.a

Prvu utakmicu smo igrali protiv Preloga. Djevojke iz protivničke ekipe su fizički bile više i jače od nas,ali smo ih mi ipak pobijedile. Kad je zazvonilo za kraj utakmice, sve smo skočile tri metra u zrak. Nakon te utakmice bile smo sigurno druge i osmijeh nam se nije skidao s lica. Zatim je slijedila utakmica Ivanovca i Strahoninca.  Strahoninec  je izgubio pa su se djevojke se s  Prelogom borile za treće mjesto i opet izgubile. Nakon njih naša ekipa je igrala s Ivanovcom za prvo mjesto. Utakmica je bila napeta. U trećoj četvrtini Dunja, kapetanica naše ekipe, zabila je tricu i svi mi, koji smo u to vrijeme sjedili na klupi, skočili smo oduševljeno. Nakon te trice, protivnička ekipa je zabijala koš za košem, pa smo izgubili. No zadovoljni smo sa srebrom. Svi su govorili da ćemo biti zadnji, ali su bili u krivu.

objavio: Iva Naranđa Julijana Marđetko   datum: 20. 2. 2012.

Obavijesti, dojmove i rezultate natjecanja iz prethodnih školskih godina možete pronaći u našoj arhivi.

« Svibanj 2024 »