preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:

Institut za jezik i jezikoslovlje

elektire

Hrvatska udruga za disleksiju

ADHD

 

ECO-SCHOOLS

KVIZ

U skladu sa Zakonom o zaštiti osobnih podataka na školskom webu ne objavljujemo osobne podatke i fotografije učenika, osim uz pismenu suglasnost roditelja.

 

iva.naranda@skole.hr

 
 

RAZLIČAK

Znate li zašto se naš list zove Različak?

THE BUZZ

ŠKOLSKA UČILICA

PROMETNA UČILICA

HRABRI TELEFON

HRABRI TELEFON

"Trebaš pomoć i podršku? Događa ti se nešto loše u obitelji ili školi, a čini ti se da se nemaš kome povjeriti? Hrabri telefon pomoć i podršku nudi i putem CHAT-a svakim radnim danom od 15 do 18 sati.


Razgovor sa savjetovateljem Hrabrog telefona je potpuno anoniman te je dostupan putem web stranice www.hrabritelefon.hr.


Nemoj šutjeti o tome, potraži pomoć !"
   

OBAVIJESTI

NA BOŽIĆNOM SAJMU UČENIKA II. OSNOVNE ŠKOLE ČAKOVEC, 23. PROSINCA 2011. PRIKUPLJENO JE 9.095,44 KN.

NA SJEDNICI UČITELJSKOG VIJEĆA ODLUČENO JE DA SE SAV PRIHOD OD SAJMA ISKORISTI ZA POTREBE ŠKOLSKE KNJIŽNICE.

KUPLJENO JE 129 KNJIGA ZA ŠKOLSKU LEKTIRU.

 

IZVJEŠĆE


Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju

lektira

POPIS LEKTIRE ZA 1. RAZRED

( Izabrati 4 djela, obavezno prvo )

1. Jacob i Wilhelm Grimm: Bajke ( izbor )
2. Zvonimir Balog: Male priče o velikim slovima
3. Grigor Vitez: A zašto ne bi
4. Ljudevit Bauer: Tri medvjeda i gitara
5. Sunčana Škrinjarić: Kako sanjaju stvari ili Plesna haljina žutog maslačka
6. Jens Sigsgaard: Pale sam na svijetu
7. Ewa Janikovszky: Baš se veselim ili Znaš li i ti ili Da sam odrastao ili Kako da odgovorim
8. Željka Horvat Vukelja: Hrabrica ili Zdenko Slovojed ili     Slikopriče ili Leteći glasovir ili Petra uči plivati
9. Sonja Zubović: Kako se gleda abeceda
10. Ivanka Borovac: Životinjska abeceda
11. Stanislav Femenić: Idi pa vidi
12. Svjetlan Junaković: Dome, slatki dome
13. Jean-Baptiste Baronian: Figaro, mačak koji je hrkao
14. Ana Đokić-Pongrašić: Nemaš pojma, Grizlijane

 

POPIS LEKTIRE ZA 2. RAZRED

( izabrati 5 djela )

1. Hans Christian Andersen: Bajke ( izbor )
2. Ratko Zvrko: Grga Čvarak
3. Karel Čapek: Poštarska bajka
4. Carlo Collodi: Pinokio
5. Alan Aleksander Milne: Medo Winnie zvani Pooh
6. Dubravko Horvatić: Stanari u slonu
7. Nevenka Videk: Pismo iz Zelengrada
8. Nada Iveljić: Nebeske barke ili Pronađeno blago ili Božićna bajka
9. Želimir Hercigonja: Poštar zeko Brzonogi ili Prašnjavko ili Kjel crna labud ptica ili Vodenjak i stara kruška
10. Andrea Peterlik-Huseinović: Plavonebo ili Ciconia ciconia
11. Desa Muck: Anica i sportski dan ili Anica i čarobnica Lili
12. Ela Peroci: Djeco, laku noć ( izbor )
13. Ivica Bednjanec: Male ljubavi
14. Mila Željeznjak: Sretne priče
15. Božidar Prosenjak: Miš
16. Hrvoje Kovačević: General Kiro miš
17. Larisa Mravunac: Dječak u zvjezdanim čizmama
18. Charles Perrault: Bajke ( izbor: Vile, Kraljević Čuperak, Mačak u čizmama, Pepeljuga, Ljepotica i zvijer )
19. Nada Zidar-Bogadi: Sretni cvrčak

POPIS LEKTIRE ZA 3. RAZRED

( Izabrati 7 djela, obavezna prva dva )

1. Mato Lovrak: Vlak u snijegu
2. Ivana Brlić-Mažuranić: Čudnovate zgode šegrta Hlapića
3. Luko Paljetak: Miševi i mačke naglavačke
4. Vladimir Nazor: Bijeli jelen
5. Dubravko Horvatić: Grički top
6. Sanja Polak: Dnevnik Pauline P. ili Drugi dnevnik Pauline P.
7. Sanja Pilić: Nemam vremena ili E baš mi je žao ili Hoću i ja
8. Stanislav Femenić: Ludi kamen
9. Hugh Lofting: Pripovijest o doktoru Dolittleu
10. Nada Iveljić: Šestinski kišobran ili Čuvarice novih krovova
11. Božidar Prosenjak: Sijač sreće
12. Gianni Rodari: Putovanje Plave strijele ili Čipolino
13. Hrvatske narodne bajke
14. James M. Barrie: Petar Pan
15. Slavko Kolar: Jurnjava na motoru
16. Frank Lyman Baum: Čarobnjak iz Oza
17. Otfried Preussler: Mali vodenjak ili Mala vještica
18. Elwyn Brooks White: Paukova mreža
19. Dragutin Horkić: Čađave zgode
20. Basne ( izbor )

 

POPIS LEKTIRE ZA 4. RAZRED

( Izabrati 7 djela, obavezna prva dva )

1. Ivana Brlić Mažuranić: Regoć i Šuma Striborova
2. Mato Lovrak: Družba Pere Kvržice
3. Anto Gardaš: Duh u močvari ili Ljubičasti planet ili Izum profesora Leopolda ili Bakreni Petar ili Tajna zelene pećine ili Igračke gospođe Nadine
4. Erich Kastner: Emil i detektivi ili Tonček i Točkica ili Leteći razred ili Blizanke
5. Hrvoje Kovačević: Tajna ribljeg Oka ili Tajna mačje šape ili Tajna tužnog psa ili Tajna graditelja straha ili Tajna zlatnog zuba
6. Slavko Mihalić: Petrica Kerempuh
7. Felix Salten: Bambi
8. Rudyard Kipling: Knjiga o džungli
9. Nikola Pulić: Ključić oko vrata
10. Matko Marušić: Snijeg u Splitu
11. Johanna Spyri: Heidi
12. Jagoda Truhelka: Zlatni danci
13. Zlata Kolarić-Kišur: Moja zlatna dolina
14. Maja Gluščević: Bijeg u košari ili Klopka za medvjedića
15. Nada Mihoković-Kumrić: Tko vjeruje u rode još
16. Silvija Šesto: Bum Tomica ili Bum Tomica 2
17. Zoran Pongrašić: Mama je kriva za sve
18. Hrvoje Hitrec: Eko Eko
19. Istvan Bekeffi: Pas zvan gospodin Bozzi
20. Sanja Lovrenčić: Esperel, grad malih čuda
21. Astrid Lindgren: Pipi Duga Čarapa ili Ronja razbojnička kći ili Razmo u skitnji
22. Zvonimir Balog: Ja magarac ili Pusa od Krampusa ili Nevidljiva Iva ili Zmajevi i vukodlaci
23. Ludwik Jerzy Kern: Ferdinand Veličanstveni
24. Anton van de Velde: Neobični doživljaji ptića Sovića
25. Čečuk, Čunčić-Bandov, Horvat-Vukelja, Kolarić-Kišur: Igrokazi

 

POPIS LEKTIRE ZA 5. RAZRED

1. Ivan Kušan: Uzbuna na Zelenom Vrhu ili Koko i duhovi ili Zagonetni dječak ili Koko u Parizu
2. Šaljive narodne priče
3. Ferenc Molnar: Junaci Pavlove ulice
4. Milivoj Matošec: Strah u Ulici lipa
5. Grigor Vitez: Pjesme
6. Sempe/Goscinny: Nikica
7. Miro Gavran: Sretni dani ili Kako je tata osvojio mamu
8. Zlatko Krilić: Početak plovidbe ili Čudnovata istina ili Zabranjena vrata
9. Sanja Pilić: Mrvice iz dnevnog boravka
10. Pavao Pavličić: Zeleni tigar ili Petlja
11. Michael Coleman: Zov labirinta
12. Tihomir Horvat: Tajna Gornjega grada
13. Jules Verne: 20 000 milja pod morem
14. Maja Brajko-Livaković: Finka Fi
15. Tito Bilopavlović: Paunaš
16. Aleksandar Puškin: Bajka o ribaru i ribici
17. Basne ( izbor )
18. Branka Primorac: Ljubavni slučaj mačka Joje
19. Ivan Cankar: Istina i ljubav
20. Henry Winterfeld: Timpetill
21. Hrvoje Hitrec: Matko na štakama
22. Anto Gardaš: Miron u škripcu
23. Selma Lagerlof: Legende o Kristu

POPIS LEKTIRE ZA 6. RAZRED

1. Ivana Brlić-Mažuranić: Priče iz davnine ( osim Šume Striborove i Regoča koji su obrađeni u četvrtome razredu )
2. Stjepan Tomaš: Mali ratni dnevnik
3. August Šenoa: Povjestice
4. Blanka Dovjak-Matković: Zagrebačka priča
5. Mark Twain: Kraljević i prosjak
6. Henryk Sienkiewicz: Kroz pustinju i prašumu
7. Ivona Šajatović: Tajna ogrlice sa sedam rubina
8. Snježana Grković-Janović: Velebitske vilin staze
9. Josip Cvenić: Čvrsto drži joystick
10. Jadranko Bitenc: Twist na bazenu
11. Šime Storić: Poljubit ću je uskoro, možda
12. Christine Nostlinger: Konrad, dječak iz limenke ili Olfi među ženama
13. Vlatko Šarić: Rogan ili Miško
14. Vladimir Nazor: Veli Jože
15. Milutin Majer: Dolazak Hrvata
16. Melita Rundek: Psima ulaz zabranjen
17. Dubravko Horvatić: Junačina Mijat Tomić
18. Jonathann Swift: Gulliverova putovanja
19. Alfonse Daudet: Pisma iz moga mlina
20. Joža Horvat: Waitapu ili Operacija stonoga
21. Frances Hodgson Burnett: Mali lord
22. Pajo Kanižaj: Tričave pjesme
23. Danijel Dragojević: Bajka o vratima
24. Želimir Hercigonja: Tajni leksikon
25. C.S. Lewis: Kronike iz Narnije ( izbor )
26. Oscar Wilde: Sretni kraljević
27. Nikola Pulić: Maksimirci

POPIS LEKTIRE ZA 7. RAZRED

1. Božidar Prosenjak: Divlji konj
2. Hrvoje Hitrec: Smogovci
3. Vladimir Nazor: Pripovijetke
4. Dobriša Cesarić: Pjesme
5. Damir Miloš: Bijeli klaun
6. Zoran Pongrašić: Gumi-gumi
7. Branka Primorac: Maturalac
8. Dubravko Jelačić-Bužimski: Balkanska mafija
9. Charles Dickens: Oliver Twist
10. Ićan Ramljak: Povratnik…
11. August Šenoa: Čuvaj se senjske ruke
12. Pero Zlatar: Otključani globus
13. Branka Kalauz: Čuj, Pigi, zaljubila sam se
14. Jadranka Klepac: Miris knjige
15. Pavao Pavličić: Dobri duh Zagreba
16. Vjekoslav Majer: Dnevnik malog Perice
17. Sue Townsend: Tajni dnevnik Adriana Molea
18. Vjenceslav Novak: Iz velegradskog podzemlja
19. Scott O`Dell: Otok plavih dupina
20. Nada Iveljić: Bijeli patuljak
21. Deborah Ellis: Djevojčica iz Afganistana
22. Izbor proze i poezije o domovinskome ratu

POPIS LEKTIRE ZA 8. RAZRED

1. Dinko Šimunović: Alkar
2. Slavko Kolar: Breza
3. Dragutin Tadijanović: Srebrne svirale
4. Ernest Hemingway: Starac i more
5. August Šenoa: Prosjak Luka
6. Dnevnik Ane Frank
7. Ephraim Kishon: Kod kuće je najgore
8. Višnja Stahuljak: Zlatna vaga, Don od Tromeđe
9. Marija Jurić Zagorka: Kći Lotršćaka
10. Sunčana Škrinjarić: Ulica predaka, Čarobni prosjak
11. Đuro Sudeta: Mor
12. William Shakespeare: Romeo i Julija
13. Pero Budak: Mećava
14. Silvija Šesto: Debela Vanda, Tko je ubio pašteticu
15. Nada Mihelčić: Bilješke jedne gimnazijalke
16. Maja Brajko Livaković: Kad pobijedi ljubav
17. Sanja Pilić: O mamama sve najbolje, Sasvim sam pubertetio
18. Vladan Desnica: Pravda
19. Mate Balota: Tijesna zemlja
20. Eugen Kumičić: Sirota, Začuđeni svatovi
21. Tomislav Milohanić: Deštini i znamenje
22. Miroslav Krleža: Djetinstvo
23. Ivan Goran Kovačić: Pripovijetke
24. Karl Bruckner: Sadako hoće živjeti
25. Josip Laća: Grand hotel
26. Goran Tribuson: Legija stranaca, Rani dani, Ne dao Bog većeg zla
27. Zlatko Krilić: Krik
28. Milena Mandić: Pokajnik
29. Antoine de Saint Exupery: Mali princ
30. Richard Bach: Galeb Jonathan Livingston
31. Nancy Farmer: Kuća škorpiona
32. Nick Hornby: Sve zbog jednog dječaka
33. Michael Ende: Momo, Beskrajna priča




UDŽBENICI 2014-15

E-UPISI U SREDNJE ŠKOLE

E-UPISI U SREDNJE ŠKOLE

VODIČ KROZ ZANIMANJA

 


e-Dnevnik

e-Dnevnik

II. osnovna škola Čakovec od šk. god. 2014./2015. prelazi u e-Dnevnik sustav.

Kutak za učitelje


Ljetna škola informatike

Ljetna škola informatike za učenike osnovnih škola


E-MAIL ADRESA

Nova e-mail adresa naše škole:

ured@os-druga-ck.skole.hr

E-MAIL
 


2014./2015.

Objavljen popis udžbenika i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava za školsku godinu 2014./2015.

Na internetskim stranicama Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta objavljeni su popisi udžbenika  i pripadajućih dopunskih nastavnih sredstava za školsku godinu 2014./2015.


UDŽBENICI 2013-14

Oglasna ploča - RSS


Natječaji

eTwinning

ODRŽIVA ENERGIJA

PREGLED AKTIVNOSTI

PROGRAMIRANJE

EUROPSKI TJEDAN PROGRAMIRANJA


PROJEKT ŠAFRAN

PROJEKT ŠAFRAN - THE CROCUS PROJECT


WWF

WWF


FOREST - ŠUMA


CARNet vijesti - RSS

Kalendar
« Kolovoz 2014 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
1 2 3 4 5 6 7
Prikazani događaji


 

ENCIKLOPEDIJA


 

WIKIPEDIA NARODNE NOVINE


CARNet CERT - RSS

HIMNA NAŠE ŠKOLE

HIMNA

NASRED NAŠEG ČAKOVEČKOG JUGA
UZDIŽE SE OSNOVNA DRUGA

NAJLJEPŠA JE ŠKOLA
SVA U CVIJEĆU
SVAKOM DAJE I ZNANJE I SREĆU

NAJLJEPŠA JE ŠKOLA
SVA U CVIJEĆU
SVAKOM DAJE I ZNANJE I SREĆU

NAJJAČI SMO NAJBOLJI SMO
DRUGE NAŠE DJECA SVI SMO
PUNI ZNANJA PUNI SREĆE
ZAUSTAVIT NAS NITKO NEĆE

NAJJAČI SMO NAJBOLJI SMO
DRUGE NAŠE DJECA SVI SMO
PUNI ZNANJA PUNI SREĆE
ZAUSTAVIT NAS NITKO NEĆE

NAKON OSAM GODINA SREĆE
SVATKO SVOJIM PUTEM KREĆE
SJETIT ĆE SE JEDNOM STARIH DANA
I NAJLJEPŠIH ĐAČKIH USPOMENA

SJETIT ĆE SE JEDNOM STARIH DANA
I NAJLJEPŠIH ĐAČKIH USPOMENA

NAJJAČI SMO NAJBOLJI SMO
DRUGE NAŠE DJECA SVI SMO
PUNI ZNANJA PUNI SREĆE
ZAUSTAVIT NAS NITKO NEĆE

NAJJAČI SMO NAJBOLJI SMO
DRUGE NAŠE DJECA SVI SMO
PUNI ZNANJA PUNI SREĆE
ZAUSTAVIT NAS NITKO NEĆE

PUNI ZNANJA PUNI SREĆE
ZAUSTAVIT NAS NITKO NEĆE

Priloženi dokumenti:
Druga.wma


Korisni linkovi

Tražilica






preskoči na navigaciju