JESENSKI KROS MEĐIMURJA

20. listopad 2012.

Pehar za najuspješniju školu dodijeljen je II. osnovnoj školi Čakovec!

JESENSKI KROS MEĐIMURJA 2012

SUNČANO VRIJEME IZMAMILO REKORDAN BROJ TRKAČA

Sunčano i toplo vrijeme izmamilo je rekordan broj trkača koji su protekle subote trčali na Jesenskom krosu Međimurja. Nastupilo je 987 trkača, čime je nadmašena dosadašnja brojka od 925 sudionika, a posebno veseli podatak da se broj trkača povećao uglavnom zbog boljeg odaziva osnovnoškolaca. Također je pozitivno što je borba za pokal za najuspješniju osnovnu školu bila vrlo neizvjesna jer je čak pet škola osvojilo po dvije zlatne medalje: I. OŠ Čakovec, II. OŠ Čakovec, Nedelišće, Macinec i Ivanovec, a pehar za najuspješniju primila je u vrlo izjednačenoj konkurenciji  II. OŠ Čakovec jer su učenici te škole osvojili i najviše srebrnih medalja (2). Učenica Nina Dobša 7. razred, iznijela nam je svoje dojmove:

„Prije utrke imala sam malu tremu, no već na samom startu trema je nestala. Dan je bio predivan, sijalo je sunce i puhao lagani vjetar. Tijekom utrke bila sam u potpunosti koncentrirana na trčanje. Najdraži dio staze bio mi je onaj uz koji su stajali navijači. Među njima su bili moji prijatelji koji su me podržavali i bodrili. Nikad neću zaboraviti onaj osjećaj kada staneš na postolje i uz pljesak primiš medalju za koju si se toliko trudio te majicu koju sada mogu ponosno nositi. Staza je bila izvrsna, a ugođaj još bolji. Mislim da je kros važan zbog razvijanje interesa za sport čime se postiže dobro zdravlje.“

Osim velikih borbi najmlađih za odličja, borbe su se vodile i među srednjoškolcima te u Utrci građana. Od srednjih škola najbolji su bili hrvatski atletski reprezentativci Tajana Židov iz čakovečke Gimnazije te Martin Srša iz Graditeljske škole čakovec. U konkurenciji građana na 3000 m od muškaraca je pobijedio senior Marijan Huzjak iz Novog Sela Rok, a od  žena veteranka Božica Horvat iz Čakovca. Najbolja među seniorkama bila je Ivana Antolković iz Varaždina. U veteranskoj konkurenciji muškaraca najbolji bio Dražen Podvez iz Pleškovca.

U provedbi krosa koji se u čakovečkom parku održava u organizaciji Atletskog kluba Međimurje  već osmu godinu zaredom,  pomogli su i članovi Zbora atletskih sudaca Međimurja te pokrovitelji Grad Čakovec i Međimurska županija. Glavni sponzor krosa bila je Međimurska banka Čakovec koja je osigurala nagrade za najbolje sudionike.

objavio: Iva Naranđa Julijana Marđetko   datum: 29. 10. 2012.