BOŽIĆNI SAJAM I KULTURNO UMJETNIČKI PROGRAM

I ove školske godine organiziramo Božićni sajam u holu naše škole.

Prihodi od Božićnog sajma namijenjeni su našoj školskoj knjižnici.

BOŽIĆNI SAJAM ODRŽAT ĆE SE U PETAK, 23.12. OD 15 DO 17 SATI.

Pozivamo Vas i na kulturno-umjetnički program učenika koji će se održati nakon Božićnog sajma u sportskoj dvorani naše škole s početkom u 17,00 sati.

Učenici 4.r. koji polaze izvannastavnu aktivnost Informatika nacrtali su svoje prve čestitke u Paintu.

Učenici 5.r. koji polaze izbornu nastavu iz informatike također su crtali čestitke u Paintu.

Božićni sajam i priredba, dugogodišnja tradicija naše škole

Radost i ljepota božićnog ugođaja

Tradicionalna proslava Božića u našoj školi bila je prožeta ljepotom raskošnog ugođaja stvorenog velikom okićenom jelkom, svjetlošću i radosnim uzbuđenjem.  Organiziran je Božićni sajam u čemu su sudjelovali učenici svih nižih i viših razreda prodavajući proizvode koje su izradili sami ili uz pomoć svojih učitelja i roditelja. Neka  božićna iznenađenja pribavili su na drugačiji način. Bilo je svakakvih, vrlo domišljatih ideja. Najviše su se isticale božićne čestitke, ukrasi za bor, cvjetni božićni aranžmani, adventski vijenci, ukusne poslastice, kolači raznih vrsta. Na Sajam su mogli doći roditelji, bake, djedovi, strine, ujne, stričevi, ujaci, učenici te svi ljudi dobre volje. Ovaj Sajam je dugogodišnja tradicija naše škole i na njemu se prodavanjem izloženih stvari skuplja novac za različite humanitarne svrhe te potrebe škole. Ove godine prikupljeni novac namijenjen je školskoj knjižnici za nabavu novih knjiga.

Nakon Sajma nazočni su mogli uživati u svečanom ozračju božićne priredbe u kojoj su sudjelovali naši vrlo nadareni učenici sa zanimljivim programima. Veliki i mali zbor otpjevao je dobro izvježbane božićne pjesme, a dramske skupine izvele su duhovite igrokaze. Ljepotu i radost izvedbe popratio je gromoglasan pljesak.

Uz najljepše želje, svi posjetitelji su sretni i zadovoljni otišli kući. Radosna božićna svečanost održana je 22. prosinca 2011. godine u prostoru II. osnovne škole Čakovec.

Dina Glad, 7.b

DOJMOVI O BOŽIĆNOM SAJMU:

Martina i Stela 7.b

Bile smo iznenađene koliko je ljudi prisustvovalo Božićnom sajmu. Sajam je, i sam po sebi, bio veoma velik i raskošan. Na našem je štandu bila velika gužva. Nismo se nadale da će toliko ljudi sudjelovati na  našoj  „Božićnoj tomboli“. Također smo bile prisutne na štandu Vjeronaučne grupe. Prodavale smo samostalno izrađene čestitke, „bookmarkere“ te ukrasne kutijice. Učenici su bili vrlo zadovoljni prodajom svojih uradaka. Ovogodišnji sajam bio nam je dosad najdraži i najljepši jer se odazvalo više ljudi nego prošlih godina.

Ilijana, 7.b

Ove godine bila sam iznenađena koliko je ljudi došlo na Božićni sajam. Od svih štandova koje sam vidjela, štand 7.b razreda mi se najviše svidio. Na tom štandu je bila velika božićna tombola od 200 nagrada. Nastala je velika gužva jer su svi željeli otkriti što su dobili za nagradu. To me jako nasmijalo. Učenici su bili nervozni jer su brzo htjeli doći do nagrade koju je bilo gotovo nemoguće pronaći u općem metežu. Svidio mi se štand vjeronaučne grupe. Tu se nalazilo mnogo lijepih čestitaka, „bookmarker-a“ i ukrasnih kutijica. Božićni sajam ove godine mi je bio puno bolji nego proteklih godina zato što je bilo puno više ljudi, a uz to i puno više darova.

objavio: Iva Naranđa   datum: 19. 12. 2011.