Ispis statistike od 6. 5. 2011.

eMatica

CARNet Admin

Dan Europe i Dan eTwinninga – 9. svibnja 2018.

Ove godine obilježili smo Dan Europe i Dan eTwinninga kao eTwinning škola. U skladu s time organizirali smo više aktivnosti.

U sklopu eTwinning projekta Making friends, u kojem nam je partner Agrupamento de Escolas de Loureiro iz Portugala, organizirali smo Skype susret u knjižnicama škola. Učenici 7. razreda naše škole i 8. razreda portugalske škole, koja je ujedno naš partner u Erasmus+ projektu Innovate Together, naizmjence su naglas čitali basnu The Country Mouse and the City Mouse. Nakon čitanja sudjelovali su u kvizu provjere razumijevanja, za koji su obje ekipe prethodno pripremile pitanja. Također, održao se i kviz Koliko znaš o Portugalu i Hrvatskoj?. Susret su organizirale učiteljica engleskog jezika Branka Lamza i knjižničarka Nina Vugrinec.

Skype susret

Dan Europe obilježili smo i u sklopu našeg Erasmus+ projekta Innovate Together. Parovi učenika od 5. do 8. razreda sudjelovali su u Kahoot kvizu Koliko znaš o zemljama partnerima u projektu?, koji su za njih pripremile učiteljice engleskog jezika Branka Lamza i Ivanka Novak. Učenici su se natjecali u znanju o šest zemalja partnera: Italiji, Rumunjskoj, Cipru, Ujedinjenom Kraljevstvu, Poljskoj i Portugalu. Prvo mjesto osvojile su učenice 5.b razreda Haja Rapaić i Viktorija Poredski. Drugo mjesto osvojili su učenici 7.b razreda Ivan Belović i Domagoj Vučenik a treće učenici 8.a razreda Elena Jankaš i Andrija Skoko.

Na izbornoj nastavi informatike učenici osmih razreda obilježili su Dan eTwinninga predstavljanjem eTwinning projekta Robotic Challenge na kojem rade tijekom ove školske godine. Uredili smo pano u informatičkoj učionici na kojem smo izložili rezultate zajedničkog online upitnika i prikaz nekih od aktivnosti naših partnera iz Turske, Francuske i Španjolske, te aktivnosti u kojima su sudjelovali naši učenici, polaznici izborne nastave informatike (učiteljica Iva Naranđa) i robotičke grupe (učitelj Gordan Bartolić).

eTwinning project Robotic Challenge

Tijekom ovog projekta škole su razmjenjivale iskustva iz podučavanja robotike, s posebnim naglaskom na usporedbi različitih robota prilikom rješavanja istih zadataka. Naša škola koristila je Fischertechnik robote, dok su nam partneri predstavili svoja rješenja uporabom mBota i Ozobota. Tijekom projekta škole su pokazale i primjere korištenja BBC micro:bita i Arduina u robotici.

eTwinning Cultural Heritage - kulturna baština

Osvrnuli smo se i na ovogodišnju temu eTwinninga kulturnu baštinu (Cultural Heritage) i pogledali video koji je objavila učiteljica Elif Şimşek, naša partnerica iz turske škole Tekkeköy İmam Hatip Ortaokulu, Tekkeköy- Samsun, a u kojem su na zanimljiv način povezali temu kulturne baštine i robotike.

eTwinning Day - Dan eTwinninga

objavio: Iva Naranđa Branka Lamza   datum: 11. 5. 2018.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI  U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

Satnica 2020./21.

« Listopad 2020 »