Ispis statistike od 6. 5. 2011.

eMatica

CARNet Admin

ROSADIGITALE WEEK - TJEDAN DIGITALNE RUŽE

Rosadigitale (Digitalna ruža), pokret je za jednake mogućnosti u IT sektoru, zajednica žena, muškaraca, djevojaka i dječaka koji udružuju snage u borbi za ravnopravnost spolova. Inicijativa Rosadigitale pokrenuta je u Italiji 2016. godine kao nacionalni pokret, s namjerom proširenja na Europu i cijeli svijet. Diljem Italije, Europe i šire, kroz događanja pod nazivom „ružine latice“ Rosadigitale želi upoznati mlade i stare sa svime što se tiče digitalnog.

Organiziraju se događanja za one koji tek žele pristupiti svijetu tehnologije i posebni dani za one koji već imaju znanja o temama kao što su programiranje, web marketing, robotika, elektronika, grafički i web dizajn, online novinarstvo, digitalna fotografija i druge teme povezane s tehnologijom. Dobivene informacije ujedinjuju žene, djevojčice, muškarce i dječake u borbi za uklanjanje jaza između spolova i podsjećaju na moto inicijative Rosadigitale: la conquista è informazione ili The conquest is information. Učenje programskih jezika, priče o poznatim informatičarima i informatičarkama, upotreba digitalnih alata i programa za poslovne, kulturne, umjetničke i komunikativne aktivnosti doprinijet će nestajanju nejednakosti spolova u IT sektoru.

Rosadigitale Week (Tjedan digitalne ruže) je manifestacija koja ima za cilj postavljanje ravnopravnih mogućnosti i suzbijanje nejednakosti između žena i muškaraca u svim informatičkim područjima. U organizaciji pokreta Rosadigitale, sada već po treći puta, Rosadigitale Week se održava u Italiji i šire, od 2. do 12. ožujka 2018., povodom Međunarodnog dana žena. U događanjima (radionice, razgovori, seminari, konferencije, online projekti i drugo) pod nazivom ružine latice (rose petals) isticale su se priče o velikim informatičarima i informatičarkama koji su pridonijeli ili još uvijek aktivno doprinose inovativnijem društvu. Događanja mogu organizirati razna udruženja, udruge, osobe, tvrtke i obrazovne institucije svih razina, obuhvaćajući bilo koji dio IT sektora.

Rosadigitale Week 2018

ROSADIGITALE WEEK U II. OSNOVNOJ ŠKOLI ČAKOVEC

Poziv za uključivanje u Rosadigitale Week stigao je od eTwinning partnera iz Italije. Naše događanje prijavili smo na karti događanja, te postali „ružina latica“ u Hrvatskoj. Pod vodstvom učiteljice informatike Ive Naranđe u Tjednu digitalne ruže sudjelovali su učenici 5. b razreda i učenici osmih razreda.

Nakon uvodnog dijela u kojem su učenici upoznati s Tjednom digitalne ruže, učenici petog razreda pretraživanjem interneta pronašli su svjetski poznate informatičare i informatičarke, a zatim su nacrtali Rosadigitale logo pomoću alata Pixilart.

Rosadigitale Week 2018 - Tjedan digitalne ruže 2018.

Učenici osmih razreda sudjeluju u eTwinning projektu Robotic Challenge, te su imali zadatak pretraživanjem interneta pronaći poznate osobe iz svijeta robotike i zatim aplikacijom Sway izraditi prezentacije o svjetski poznatim robotičarima i robotičarkama.

Rosadigitale Week 2018 - Tjedan digitalne ruže 2018.

pano u informatičkoj učionici

Rosadigitale Week 2018

objavio: Iva Naranđa   datum: 12. 3. 2018.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI  U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

Satnica 2020./21.

« Siječanj 2021 »