Ispis statistike od 6. 5. 2011.

eMatica

CARNet Admin

Europski tjedan programiranja – Scratch radionice

Povodom obilježavanja Europskog tjedna programiranja u II. osnovnoj školi Čakovec i ove su godine održane Scratch radionice. Osnovni cilj radionice, pobuditi interes polaznika za informatiku i programiranje kao buduće zanimanje i shvatiti osnove programiranja, ostvaren je upoznavanjem učenika sa Scratchom, programskim okruženjem za rano učenje programiranja, u kojem su učenici izradili vlastite projekte.

Scratch

Za naše učenike osmišljene su radionice pod nazivom "Moj grad Čakovec“ u kojima su sudjelovali učenici 7.a, 7.b i 8.b razreda, polaznici izborne nastave informatike.

Europe Code Week - Europski tjedan programiranja - Scratch

Za sedme razrede pripremljeno je iznenađenje, gost u nastavi. Našu školu je u srijedu, 19. listopada 2016. godine posjetio mag. inf. Renato Železnjak, programer iz Čakovca i od nedavno jedan od predavača udruge Mladi informatičari Strahoninca (MIS). Udruga se bavi promocijom vještine programiranja među djecom osnovne i srednje škole, organizacijom informatičkih tečajeva i radionica, te sudjelovanjem na informatičkim natjecanjima gdje polaznici ostvaruju i vrhunske rezultate. Učenici sedmih razreda tako su imali priliku iz prve ruke saznati što znači biti programer i koje sve mogućnosti nudi ovo zanimanje. Posebna zahvala našem gostu, gospodinu Železnjaku koji je svojim znanjem i iskustvom doprinjeo da ova radionica bude još zanimljivija našim učenicima. Polaznici radionica kreirali su projekte u kojima su kratkom animiranom pričom predstavili svoj grad Čakovec, te su projekti objedinjeni u studio kreiran za ovu prigodu.

Europe Code Week - Europski tjedan programiranja - Scratch

Učenici 8.b razreda sudjelovali su u sličnoj Scratch radionici održanoj na izbornoj nastavi informatike u petak, 21. listopada 2016. Pod vodstvom učiteljice informatike također su izradili kratke animirane priče u kojima su predstavili svoj grad Čakovec, te su i njihovi projekti postavljeni u poseban studio.

Budući da je II. osnovna škola Čakovec aktivna članica eTwinning zajednice, učiteljica Iva Naranđa ujedno je školu uključila i u eTwinning događanje pod nazivom „Europe Codeweek“ u kojem je sudjelovalo više od 150 učitelja iz raznih škola diljem Europe. Tijekom ovog događanja učitelji su razmijenili ideje i iskustva u organiziranju raznih aktivnosti povodom Europskog tjedna programiranja.

Europe Code Week - Europski tjedan programiranja - Scratch - eTwinning

Prigodno je uređen i pano u informatičkoj učionici.

EU Code Week 2016

objavio: Iva Naranđa   datum: 22. 10. 2016.

DOGAĐANJA U NAŠOJ ŠKOLI  U PRETHODNIM ŠKOLSKIM GODINAMA MOŽETE PRONAĆI U ARHIVI NAŠIH VIJESTI.

« Rujan 2017 »