II. osnovna škola Čakovec nagrađena oznakom eTwinning škole

Sretni smo i ponosni što možemo objaviti da je II. osnovnoj školi Čakovec dodijeljena oznaka eTwinning škole za 2018. - 2019. Ovom nagradom nagrađuje se sudjelovanje i rad na eTwinningu na školskoj razini i slijedi se ideja eTwinninga kojom se želi nagraditi ne samo pojedine učitelje, već i timove učitelja i ravnatelje škola. Oznaka eTwinning škole uvedena je 2017. godine kao priznanje i nagrada za sudjelovanje, predanost i posvećenost eTwinningu timova učitelja i uprave škole, a ne samo pojedinaca.

Postupak prijave za oznaku eTwinning škole započeo je u prosincu 2017., a dovršen je u ožujku 2018. Oznaku eTwinning škole u travnju 2018. dobilo je ukupno 1211 škola i dječjih vrtića, od toga u Hrvatskoj 29 osnovnih škola, a u Međimurskoj županiji njih četiri. Nagrađene škole pioniri su i prepoznati predvodnici u područjima kao što su digitalna praksa, praksa e-sigurnosti, inovativni i kreativni pristupi pedagogiji, promicanje stalnog stručnog usavršavanja osoblja, promicanje praksi za suradnju u učenju među osobljem i učenicima.

Postupak dobivanja eTwinningove oznake kvalitete za škole provodio se u dva stupnja.

Prvi stupanj bila je automatska provjera triju stavki: škola je prijavljena na eTwinningu više od dvije godine, barem dva učitelja aktivno sudjeluju u školskim aktivnostima na eTwinningu u vrijeme prijave, škola je sudjelovala na europskom eTwinningovom projektu s Nacionalnom oznakom kvalitete tijekom posljednje dvije godine.

Drugi stupanj sastojao se od ispunjavanja upitnika samoprocjene koji je uključivao šest kriterija. Škola je trebala predstaviti aktivnosti koje dokazuju osvještenost učenika i učitelja o važnosti odgovornog korištenja interneta, aktivnu suradnju skupine od tri ili više učitelja na radu na eTwinningovim aktivnostima, barem dvije skupine učenika uključenih u rad na eTwinningovim projektima, barem dva učitelja koji aktivno sudjeluju u eTwinningovim aktivnostima, te koji su sudjelovali u jednom ili više eTwinningovih obrazovnih aktivnosti i događanja i njihovu suradnju u strateškom razvoju škole, te javno prikazati svoju uključenost u eTwinning i dokazati da se eTwinningova promotivna aktivnost održala unutar škole ili unutar lokalne zajednice u godini dodjele nagrade.

eTwinning škola

Popis svih nagrađenih škola

Više o ovoj temi možete pronaći u člancima:

2018 – 2019 eTwinning School Label awards

The eTwinning School Label - Recognising eTwinning Schools

40 hrvatskih dječjih vrtića, osnovnih i srednjih škola nagrađeno oznakom eTwinning škole

II. OŠ Čakovec u eTwinningu je aktivna od 2011. godine, a više o eTwinningu u našoj školi možete pronaći na školskim mrežnim stranicama.

objavio: Iva Naranđa   datum: 11. 4. 2018.

UDŽBENICI 2018-19

Popis udžbenika za šk. god. 2018./2019. jednak je popisu za 2014./2015.

Učenici 5. razreda dobivaju geografski atlas koji koriste do 8. razreda.

Učenici 1. razreda udžbenike će dobiti prvi nastavni dan u školi.

Od školske godine 2018./2019. Informatika postaje obavezan predmet u 5. i 6. razredu.

Centar za sigurniji internet

HAKOM brošura